we will do it together

Technologie RFID
w systemach bezpieczeństwa

stay connected

RFID
- czym jest?

RFID -ang. Radio Frequency IDentification  to identyfikacja oparta na emisji pól elektromagnetycznych (fal radiowych). Dane umieszczone są w specjalnych chipach przymocowanych do konkretnych przedmiotów lub osób. To doskonała alternatywa dla kodów kreskowych.
Znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia codziennego np. handel, przemysł, logistyka.

 

 

Transpondery RFID

Są to niewielkie przedmioty (np. bransoletki, przywieszki, etc., które zawierają chip podłączony do anteny. WyrWyróżniamy transpondery aktywne i pasywne.

Czytniki RFID

Są to urządzenia wykrywające wszystkie znaczniki będące w polu ich odczytu.

Częstotliwości RFID

Wyróżniamy trzy rodzaje pasywnych częstotliwości RFID: -Niska - 125 kHz, -Wysoka - 13,56 MHz, -Ultrawysoka - 863-915 MHz.

What is Bluetooth® Low Energy (BLE)?

RFID aktywny

Do tej grupy zaliczamy transpondery z wbudowanym źrodłem zasilania np. bateria. Mają lepszy zasięg i lepiej sprawdzają się w trudnych warunkach, ale ogranicznikiem ich przydatności jest żywotność baterii ( 2- 10 lat).

RFID pasywny

Te transpondery nie mają własnego zasilania, wykorzystują energię emitowaną przez sygnał radiowy wytworzony z nadajnika. Mają mały zasięg, ale długi czas żywotności i niskie koszty.

Technologia fal radiowych

RFID - jak to działa?

RFID - jak to działa?

Metoda ta wykorzystuje czytnik RFID, oraz tag RFID (antena).  Gdy znaczniki będące w polu odczytu nadajnika (czytnika) zostaną przez niego wykryte uruchamia się tzw. predefiniowany protokół komunikacyjny (dostaje sygnał z anteny). Proces identyfikacji jest możliwy z odległości nawet kilkunastu metrów.  Technologia ta umożliwia odczyt informacji, ale także ich przechowywanie i zapisywanie – w zależności od uzytego modelu. W celu prawidłowej komunikacji zarówno czytnik jak i znacznik muszą mieć taką samą częstotliwość.

Zastosowanie RFID

Znaczniki towarów są nam wszystkim dobrze znane. Zabezpieczają przedmioty przed kradzieżą, a także ułatwiają wykonanie remanentu (spisu z natury).

Bramki RFID idealnie sprawdzają się w odczytywaniu tagów umieszczonych np. na autach wjeżdżających do budynku. Dzięki temu każdy transport, paleta, dostawa zostaje natychmiast po dotarciu zidentyfikowana. 

Technologia RFID doskonale sprawdza się przy ewidencji środków trwałych firmy. Jest dużo trwalsza i efektywniejsza, niż zwykłe kody kreskowe. Coroczna inwentaryzacja nie sprawi już więcej problemu.

Oznaczenie surowców, podzespołów i wyrobów przy użyciu technologii RFID minimalizuje ryzyko wystąpienia pomyłek i niepotrzebne koszty z nimi związane.

“Opinia Klienta .Opinia Klienta .Opinia Klienta .Opinia Klienta .Opinia Klienta .Opinia Klienta .Opinia Klienta .Opinia Klienta .Opinia Klienta .”

Klient

you are not alone

our professional services Include:

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud.

Wspieramy wszystkie branże w zakresie systemów bezpieczeństwa IT

Sprawdź rozwiązanie idealne dla Twojej branży