Security Center 5.12.1 jest dostępne!

Poznaj nowe narzędzia do automatyzacji i jako pierwszy skorzystaj z łatwego, wydajnego a przede wszystkim nowoczesnego zestawu funkcji do zarządzania automatyzacją w Security Center.

W tym wpisie:

Przedstawiamy Security Center Automation

Security Center 5.12.1 dodaje nowe, wbudowane narzędzie automatyzacji dla każdego, kto zaktualizuje swój system do najnowszej wersji. Security Center Automation, łącząc zdarzenia, zaplanowane zadania oraz akcje, centralizuje obecne funkcje automatyzacji w ramach ujednoliconej platformy. To centralne, łatwe w zarządzaniu miejsce usprawnia automatyzację dzięki ulepszonym narzędziom do zarządzania, nowym funkcjom oraz usprawnionemu interfejsowi, który ułatwia konfigurowanie automatyzacji na większą skalę i przy większej złożoności.

Podgląd automatyzacji

Security Center Automation jest dostępne w wersji 5.12.1 w trybie podglądu. Ułatwia to przejście przejście pomiędzy starymi oraz nowymi metodami konfiguracji oraz ma pozwolić na ich udoskonalenie w przyszłości. Podczas gdy tradycyjne wsparcie będzie dostępne dla konfiguracji automatyzacji, okres trybu podglądu zostanie wykorzystany do uwzględniania opinii użytkowników dot. użytkowania oraz kwestii technicznych.

By uzyskać dostęp do trybu podglądu Automation, wymagany będzie ręczny proces aktywacji. Niezależnie od tego, czy aktywujesz nowe narzędzia, istniejące konfiguracje, takie jak zdarzenia czy zaplanowane zadania pozostaną wciąż aktywne i funkcjonalne.

Zachęcamy wszystkich administratorów systemów do zapoznania się z najnowszymi narzędziami z zakresu automatyzacji dostępnymi w tej wersji, by przygotować się do migracji do Security Center Automation.

Dodatkowe ulepszenia

Ustawienie minimalnej długości kodu PIN

Aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz zgodność, dodane zostało ustawienie wymuszające minimalną długość danych uwierzytelniających PIN. Oznacza to, że można ograniczyć tworzenie lub aktualizowanie kodów PIN krótszych niż cztery cyfry, by pomóc w spełnianiu rosnącego zapotrzebowania na bardziej rygorystyczne certyfikaty bezpieczeństwa, takie jak ULC czy EM60839-11-1. Dłuższe kody PIN zwiększają bezpieczeństwo i ochronę przed nieautoryzowanym dostępem i atakami typu brute force. 

PIN Security Center

Ramka wokół przechwyconych tablic rejestracyjnych (ALPR)

Obramowanie wokół wykrytej tablicy zwiększa czytelność oraz dokładność. Po włączeniu, ten dodatkowy mechanizm wizualny pomaga zidentyfikować którą tablicę odczytuje aktualnie urządzenie Genetec ALPR. Funkcja ta jest przydatna szczególnie w przypadku obrazu kontekstowego, który jest wypełniony wieloma tablicami.

5.12.1. Autovu

Opcja rezerwowego archiwizatora wideo

Nowa konfiguracja oferuje elastyczne opcje scenariuszy przełączania awaryjnego i umożliwia organizacjom zwiększenie niezawodności i odporności ich systemów archiwizacji. Dzięki tej funkcjonalności można teraz na przykład posiadać dwie nadmiarowe role Archivera oraz trzecią, która staje się redundantna jedynie w przypadku awarii.

5.12.1 Archiwizer

Inne funkcjonalności

  • Ulepszenia kamer noszonych na ciele (body-worn cameras);
  • Masowe wydawanie poświadczeń mobilnych HID Origo;
  • Wyszukiwanie tablic rejestracyjnych dla odczytów w określonych odstępach czasu;
  • Nowe uprawnienie do zmiany kolumn w zadaniach publicznych
  • Nowy filtr typu podmiotu podczas generowania raportu z audytu/śledzenia aktywności

Masz pytania? Napisz.

Więcej wpisów:

Kamera-IP-co-to-Przewodnik-po-nowoczesnych-kamerach-sieciowych

Kamera IP co to: Przewodnik po nowoczesnych kamerach sieciowych

W dzisiejszym świecie bezpieczeństwo i nadzór są kluczowymi aspektami zarządzania zarówno w firmach, jak i w domach prywatnych. Kamery IP, czyli kamery sieciowe, stały się popularnym rozwiązaniem, oferując zaawansowane funkcje monitoringu i prostą integrację z sieciami komputerowymi.

Newsletter

Z przyjemnością dzielimy się najnowszymi aktualnościami z branży. Zapraszamy do newslettera.