Czytniki STiD – Identyfikacja biometryczna w kontroli dostępu

Każda organizacja wdrażająca system kontroli dostępu musi przestrzegać przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i w związku z tym powinna opanować każdy aspekt zarządzania bezpieczeństwem danych.

W tym wpisie:

Jak ułatwić wykorzystanie identyfikacji biometrycznej w kontroli dostępu za pomocą czytników STiD?

Wykorzystanie poświadczeń biometrycznych w celu zwiększenia bezpieczeństwa systemu kontroli dostępu wymaga starannego podejścia.

Każda organizacja wdrażająca taki system musi przestrzegać przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i w związku z tym powinna opanować każdy aspekt zarządzania bezpieczeństwem danych.

Przesyłanie, przechowywanie, ochrona i anonimizacja danych biometrycznych to bardzo delikatna kwestia.

Wysokie bezpieczeństwo

Czytniki Architect® RFID i NFC multi-technology wyposażone są w moduł biometryczny do odczytu odcisków palców oraz najwyższe standardy ochrony danych:

 • Czytnik obsługuje najnowsze technologie bezstykowe z najnowszymi urządzeniami zabezpieczającymi dane:
  MIFARE® DESFire® EV2 & EV3 do szyfrowania danych pomiędzy kartą a czytnikiem.
 • Protokół OSDP lub SSCP do zabezpieczenia komunikacji pomiędzy czytnikiem a kontrolerem.
 • Każdy czytnik Architect posiada również certyfikowany przez EAL5+ procesor kryptograficzny, który zwiększa poziom ochrony i zarządzanie kluczami bezpieczeństwa

Łatwe zarządzani odciskami palców

Różne możliwości zarządzania odciskami palców w zależności od potrzeb w zakresie bezpieczeństwa:

 • Szablony linii papilarnych przechowywane bezpośrednio w karcie RFID:

  jest to najłatwiejszy sposób zabezpieczenia danych biometrycznych, ponieważ odciski palców są szyfrowane i przechowywane bezpośrednio w karcie dostępu. Takie podejście jest zgodne z francuskim ustawodawstwem CNIL i europejskim GDPR.
  Czytnik biometryczny odczyta szablony odcisków palców zaszyfrowane w karcie RFID w celu weryfikacji 1:1. Możesz zapisać i zweryfikować jeden lub do pięciu palców na użytkownika, w zależności od potrzeb.
  Żadne dane wrażliwe nie są wysyłane do systemu ani przechowywane na serwerze lub urządzeniu.

 • Smartfon z odblokowaniem biometrycznym lub odstępstwem:
  Karty wirtualne przechowywane w zabezpieczonej aplikacji mogą być używane zamiast standardowej karty plastikowej dla tego samego poziomu bezpieczeństwa, bez konieczności stosowania jednostki biometrycznej przy czytniku.
  Czytnik może zmusić użytkownika do odblokowania aplikacji na smartfonie również za pomocą odcisku palca.  
 • Identyfikacja użytkowników:
  Czytnik z dedykowana klawiaturą lub na dotyk, umożliwia w różny sposób identyfikację użytkowników poprzez połączenie odczytu karty RFID lub kodu PIN.
  Dzięki różnym trybom pracy, klawiatura może być wykorzystywana do identyfikacji lub do aktywacji dodatkowych funkcji (alarm…).

Zaawansowane funkcje antyfraudowe

Czytnik biometryczny Architect® Blue został zaprojektowany w taki sposób, aby uniemożliwić próby oszustwa: Wykrywanie fałszywych odcisków palców: czytnik wykrywa szeroką gamę fałszywych odcisków palców wykonanych z lateksu, Kaptonu, przezroczystej folii, gumy, grafitu, itp. Wykrywanie ukrwionych palców Palec pod przymusem: administrator może przypisać numer palca dedykowanego do uwierzytelniania w sytuacji zagrożenia użytkownika.

Wysoka samoochrona

Opatentowany system wykrywania pociągnięć czujnikiem ruchu chroni wrażliwe dane, umożliwiając wymazanie kluczy uwierzytelniających. W przeciwieństwie do istniejących rozwiązań na tym rynku niezawodność akcelerometru pozwala uniknąć potencjalnego obejścia systemu.

Najczęściej nagradzany czytnik kontroli dostępu na świecie

Stwórz własną konfigurację z możliwością rozbudowy

Seria Architect® Blue jest intuicyjna i dynamiczna, a składa się z 6 wymiennych modułów, które można łatwo podłączyć do wspólnego, inteligentnego rdzenia RFID.

To proste i oszczędne podejście modułowe pozwala na autonomię w zarządzaniu dostępem do systemów bezpieczeństwa.

Masz pytania? Napisz.

Więcej wpisów: