Co nowego w Sipelii 2.13?

Najnowsza aktualizacja systemu zarządzania komunikacją oferuje ulepszenia wydajności i umożliwia użytkownikom wykonywanie oraz odbieranie połączeń SIP z dowolnej lokalizacji.

W tym wpisie:

Odbieranie połączeń w trakcie podróży

Dzięki bezpiecznemu połączeniu pomiędzy Security Center a urządzeniami mobilnymi operatorzy mogą wchodzić w interakcje z kamerami bezpieczeństwa, urządzeniami kontroli dostępu, incydentami Genetec Mission Control oraz urządzeniami do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. 

Sipelia 2.13 umożliwia teraz strażnikom obsługę połączeń z urządzeń SIP, takich jak domofony lub rozmowy z innymi operatorami. Zabierz swój smartfon lub tablet bezpośrednio do miejsca zdarzenia i współpracuj z innymi za pomocą technologii Voice over Internet Protocol (VoIP) na urządzeniu z systemem Android lub iOS. Dzięki włączonej funkcji Sipelia w aplikacji Genetec Mobile, Twój telefon komórkowy zadzwoni i powiadomi Cię jak w przypadku zwykłego połączenia. Dzięki temu rozwiązaniu system Security Center masz zawsze w zasięgu ręki.

Dodawanie wiadomości publicznych do listy wyzwalania akcji

Automatyzacja wiadomości publicznych w Sipelii jest możliwa od wersji 2.10 za pośrednictwem Genetec Mission Control lub makra. Jeśli jednak nie posiadasz Mission Control lub nie wiesz jak działają makra, to możesz wygodnie skonfigurować wysyłanie wiadomości na adres publiczny (PA) za pomocą listy wyzwalania akcji. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas na konfiguracji, gdy musisz odtworzyć wiadomość z ogłoszeniem na podstawie alarmu, zdarzenia analizy wideo, zdarzenia kontroli dostępu lub dowolnego innego zdarzenia wymienionego w Security Center

Ciągła poprawa wydajności

W najnowszej wersji Sipelia dodany zostanie kodek Opus audio, który poprawia jakość dźwięku w całej sieci urządzeń obsługujących ten kodek. Ponadto dodana zostanie obsługa multiemisji, aby zwiększyć liczbę głośników oraz urządzeń SIP podczas ogłoszenia publicznego. Wraz z ciągłym ulepszaniem funkcjonalności baz danych, pojawi się również opcja szyfrowania bazy danych Sipelia. 

Nowe ulepszenia i innowacje będą dodawane na bieżąco wraz z ewolucją Sipelii.

Masz pytania? Napisz.

Więcej wpisów:

Jak usprawnić monitorowanie bezpieczeństwa za pomocą Security Center

Jak usprawnić monitorowanie bezpieczeństwa za pomocą Security Center GENETEC

Zapewnienie bezpieczeństwa ludziom oraz mieniu nie zawsze jest łatwym zadaniem. W ruchliwym środowisku można monitorować kamery, drzwi, włamania, a także odpowiadać na wezwania domofonu i obsługiwać alarmy. Do tego dochodzi nadzorowanie zadań konserwacyjnych oraz innych pojawiających się problemów.

Znalezienie sposobów na efektywne zarządzanie zadaniami i skuteczny monitoring może przyczynić się do wzmocnienia poczucia kontroli. Choć prawdopodobnie to Państwo jako pierwsi wyrażą zainteresowanie nowymi funkcjami systemu, to może okazać się, że w ciągu dnia ciężko będzie je wszystkie poznać.

Właśnie dlatego zebraliśmy 5 prostych sposobów, które pokazują, jak darmowe funkcje w Security Center mogą pomóc organizacji w rozwiązaniu pojawiających się problemów i odciążyć zespół ds. bezpieczeństwa.

Oferta pracy

Dołącz do zespołu EST Polska – dystrybutora innowacyjnych systemów bezpieczeństwa.