3 powody dla których warto zaktualizować Security Center do wersji 5.11

Genetec Security Center 5.11 jest już dostępne. Dowiedz się więcej o możliwościach unifikacji w najnowszej wersji wraz z funkcjami dostępnymi w pakiecie podstawowym oraz dlaczego warto dokonać aktualizacji.
3 powody by zaktualizować Security Center

W tym wpisie:

Ujednolicenie zarządzania wideo i kontroli dostępu wraz z automatycznym rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych, domofonami
i innymi funkcjami zmniejsza koszty oraz potrzeby szkoleniowe. 

Jeśli Twoja organizacja myśli o przejściu na ujednolicone zabezpieczenia – nie jesteś sam. Raport Genetec o stanie bezpieczeństwa fizycznego z 2021 r. pokazuje, że odsetek użytkowników końcowych korzystających z ujednoliconego system wzrósł z 31% w 2020 r. do 36% w 2021 r. Ujednolicając swoje systemy organizacje doświadczają szybszego gromadzenia dowodów, informacji, krótszych czasów reakcji oraz skuteczniejszego wykrywania zdarzeń.

Pełnowartościowa platforma od razu

Wraz z wersją 5.11 unifikacja wprowadzona została z powrotem do podstawowej oferty Security Center. Klienci mogą wciąż wybierać moduły i produkty, które chcą wdrożyć, natomiast każdy system dostarczany jest jako w pełni zunifikowany. 

Eliminuje to wszelkie bariery wejścia – jeśli chcesz przejść od korzystania z pojedynczego modelu podstawowego do ujednolicenia – wystarczy zacząć dodawać kolejne połączenia.

Dla przykładu – w przeszłości organizacja mogła wykupić licencję bazową Security Center Omnicast, aby monitorować budynek biurowy za pomocą dziesięciu kamer. W zależności od potrzeb mogła chcieć lub nie chcieć dodawać dodatkowych funkcji. Gdyby jednak zdecydowała się na dodanie kontroli dostępu do swojego systemu – musiałaby zostać zakupiona nowa licencja bazowa na Security Center Synergis oraz połączenia, by rozpocząć proces.

Teraz, dzięki Security Center 5.11 organizacja będzie musiała po prostu dodać liczbę połączeń czytników, aby od razu rozpocząć korzystanie z systemu kontroli dostępu. Bez dodatkowych licencji bazowych można uruchomić również opcję monitorowania włamań. 

Rozwiązanie na którym można budować

Po przeprowadzeniu ankiety wśród klientów korzystających z platformy Security Center dowiedzieliśmy się, że klienci na prawdę dostrzegają zalety unifikacji. Ponad 84% z nich odpowiedziało, że unifikacja skraca czas reakcji na alarmy oraz na wysyłanie zasobów. Doceniono również zmniejszoną potrzebę przełączania się pomiędzy aplikacjami, a dzięki ujednoliceniu – możliwość wykorzystania wiedzy opartej na danych i zminimalizowania szkoleń operatorów.

Aby uzyskać maksymalną wartość z ujednoliconego systemu Security Center oferuje teraz szereg funkcji, takich jak:

  • mapy dynamiczne;
  • analiza wideo;
  • active directory;
  • zarządzanie poziomem zagrożenia.

 

Celem było zapewnienie solidnego rozwiązania, które wystarczy rozbudować. Po dodaniu połączeń wystarczy skonfigurować interesujące nas funkcje. Daje to również możliwość przetestowania funkcjonalności systemu przed wdrożeniem nowych funkcji
i wyczucia, które opcje systemu są potrzebne do efektywnego wykonywania pracy.

Ujednolicony widok wszystkich źródeł danych

Najnowsza wersja Security Center 5.11.1 wprowadza nowe możliwości ujednolicania i raportowania. Od teraz, dostęp do krytycznych informacji opartych na rolach możesz uzyskać bezpośrednio w aplikacji Genetec Web App.

Dzięki nowej, zintegrowanej funkcji raportowania w aplikacji masz teraz możliwość generowania raportów w całym systemie, za pomocą jednego, intuicyjnego interfejsu. Niezależnie od rodzaju poszukiwanych informacji – możesz szybko dostosować raport, oraz dokładnie filtrować interesujące Cię dane, na podstawie szeregu kryteriów – wszystko w prosty i wygodny sposób!

Genetec Web App

Masz pytania? Napisz.

Więcej wpisów:

Security Center 5.12.1 jest dostępne!

Poznaj nowe narzędzia do automatyzacji i jako pierwszy skorzystaj z łatwego, wydajnego a przede wszystkim nowoczesnego zestawu funkcji do zarządzania automatyzacją w Security Center.